Domy i mieszkania
Ubezpieczenie naszego gospodarstwa domowego jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Nie mniej osoby poszkodowane, szczególnie w ostatnich powodziach, nalegają by stały się one obowiązkowe. Podstawowym ryzykiem od jakiego możemy ubezpieczyć mieszkanie jest ogień i inne zdarzenia losowe. W większości towarzystw tym zakresem objęte są następujące sytuacje:
- pożar
- wybuch
- powódź
- zalanie
- upadek drzewa lub masztu
- upadek statku powietrznego
- uderzenie pojazdu lądowegouderzenie pioruna
- trzęsienie ziemi
- lawina
- huragan
- grad
Drugim ryzykiem jest kradzież. Najczęstszym wymaganym zabezpieczeniem jest posiadanie dwóch zamków, bądź jednego atestowanego, lecz istnieją wyjątki od tej reguły. Z racji, iż mieszkania parterowe są najbardziej narażone na ryzyko kradzieży, towarzystwa stosują zwyżki dla tych mieszkań. Towarzystwa znajdujące się w naszej ofercie oferują także szereg zniżek np. za drzwi antywłamaniowe bądź alarm.
OC w życiu prywatnym – często dołączane do ubezpieczenia domów i mieszkań, głównie jako zabezpieczenie przed roszczeniami osób trzecich związanych z użytkowaniem lokum. Najprostszym przykładem działania OC w życiu prywatnym jest zalanie sąsiadów. W przypadku domów jest to poślizgnięcie się na źle odśnieżonym chodniku. OC w życiu prywatnym działa także w przypadku wyrządzenia szkody przez nasze zwierzę bądź też dziecko. Towarzystwa przejmują odpowiedzialność za roszczenia osób poszkodowanych do określonych sum ubezpieczenia.
Z racji silnej konkurencji na rynku ubezpieczeniowym, towarzystwa oferują za dodatkową opłatą usługi assistance w których zakres wchodzi interwencja hydraulika, wymiany zamków w drzwiach, dowiezienia leków i wielu innych.